Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Yrkeshögskolemässa i Örebro

Event - 02/27/2020

Funderar du på att byta karriär eller hitta en väg ut i arbetslivet? Då är en YH-utbildning perfekt för dig!

Vi har utbildningar inom IT, teknik, bygg och anläggning, logistik och projektledning. Och för dig som är nyfiken och vill veta mer, får du nu möjligheten att träffa oss på Yrkeshögskolemässan i Örebro. Kom förbi och snacka utbildning med oss! Vi guidar dig till karriärvalet som passar just dig.

  • Datum och tid: 24 mars, klockan 11-18
  • Plats: Konserthusets foajé, Fabriksgatan 2, Örebro
  • Kostnad: Fri entré

Och vet du vad, vi på Teknikhögskolan kommer att medverka och svara på frågor om flera utbildningar som ligger i närområdet, men just i Örebro startar vi den populära distansutbildningen Green Logistics Management och den helt nya Processoperatör livsmedel till hösten. Varmt välkommen för mer information!