Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Här är utbildningarna som du fortfarande kan söka till

Nyhet - 10/19/2020

För att möta den stora efterfrågan på utbildning har Teknikhögskolan i år storsatsat. Utöver ordinarie starter i augusti erbjuder vi extrastarter på flera av våra YH-utbildningar. Därför behöver du som är pluggsugen inte vänta ett helt år till ordinarie starter nästa höst, utan du kan börja studera redan nu i december. Förgyll vintermörkret med lite ny kunskap!

Vill du börja plugga i vinter?

Då har du kommit rätt! Flera av utbildningarna som startar i vinter öppnar nu upp för sen anmälan. Anmälningarna behandlas löpande i inkommande ordning och du blir erbjuden en utbildningsplats i mån av plats, så sök redan idag för att inte missa din chans.

Utbildningar öppna för sen anmälan:

Läs mer om varje utbildning och ansök genom att klicka på den utbildning som intresserar dig nedan. Observera att vi har olika startdatum för olika utbildningar.