Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Nya gratiskurser inom logistik, fastighetsekonomi och juridik

Nyhet - 02/27/2020

Förutom yrkeshögskoleutbildningar, företagsutbildningar och skräddarsydda koncept erbjuder vi nu även korta kurser! Kurserna är en del av vissa av våra yrkeshögskoleutbildningar, så att du som vill kan få nya insikter och fördjupad kunskap inom ett speciellt område på bara några veckor – helt kostnadsfritt.

Aktuella korta kurser

Ansökan och behörighet

Ansökan är nu öppen till alla tre korta kurser! Observera att sista ansökningsdagen och startdatum för dessa kurser varierar, så ta gärna en kik på vad som gäller för kursen just du är intresserad av.

För dig som är osäker på om du uppfyller behörighetskraven, så kan du antingen läsa mer om hur behörighet fungerar inom yrkeshögskolan eller kontakta den ansvarige för kursen. Kontaktuppgifter hittar du på respektive kurssida.