Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Livechatt på Facebook

Event - 02/01/2019

Snart är det dags för Teknikhögskolans ansökningswebb att öppna upp ”portarna”, så att du kan ansöka till din drömutbildning med start i höst.

Totalt startar vi 27 CSN-berättigade yrkeshögskoleutbildningar till hösten 2019, så vi förstår om du har en del frågor och funderingar runt dem – vi finns här för att hjälpa och guida dig, så att du hittar rätt i arbetslivet. Vi har både utbildningar för dig som är sugen på att arbeta i en helt ny bransch och för dig som vill vidareutvecklas inom din nuvarande karriär.

Välkommen att livechatta med oss den 11 februari mellan klockan 09-16 på Teknikhögskolans Facebooksida.

Teknikhögskolans utbildningsutbud

Data/IT

Projektledning/logistik

Bygg/anläggning

Teknik/konstruktion

Observera att vi även erbjuder 6 YH-utbildningar i samarbete med Campus Varberg, men dessa kan du ansöka till från den 15 mars. Du är självklart välkommen att livechatta med oss den 11 februari oavsett vilken utbildning du är intresserad av!

Publicerad: 2019-02-01