Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Digital informationsträff om IT-utbildningar

Event - 04/01/2020

Är du intresserad av att läsa en IT-utbildning för att nå dina karriärmål? Men vilken ska du egentligen välja? Teknikhögskolan bjuder in till digital informationsträff! Perfekt för dig som vill veta mer om någon av våra yrkeshögskoleutbildningar inom IT som startar till hösten 2020.

Om informationsträffen

Vi kör digitalt och sänder live, så att du enkelt kan vara med oavsett var du är. Koppla upp dig och få mer information om YH-utbildningarna .NET-utvecklare, Javautvecklare och Pythonutvecklare med inriktning AI, som du kan läsa i Göteborg.

  • Datum: Tisdag 14 april
  • Tid: 17.00-18.30
  • Plats: Via länk i Microsoft Teams

Ingen föranmälan krävs! Länken till den digitala informationsträffen kommer vi att lägga upp här på hemsidan och även i vårt Facebookevent när det närmar sig.

Varmt välkommen!