Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Digital informationsträff från Eskilstuna och Västerås

Event - 04/17/2020

Data Center Technician/Engineer, Automationsingenjör robotik eller Elkraftsingenjör? Vilken YH-utbildning är du intresserad av? Välkommen på digital informationsträff!

Nu är det dags för digital informationsträff, där du får veta mer om höstens teknikutbildningar i Eskilstuna, Västerås och Katrineholm (som är en satellitort till Teknikhögskolan). Ta del av utbildningspresentationer och passa på att ställa alla dina frågor om yrkeshögskoleutbildningarna.

När, var och hur du kopplar upp dig

Det är kostnadsfritt att koppla upp dig och ta del av den digitala informationsträffen. Klicka bara på länken ovan för att ansluta. Du behöver inte ha ett konto i Microsoft Teams, utan du kan medverka online från din webbläsare.