Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Ansökningswebben öppnar för sen anmälan till VT-19

Nyhet - 10/22/2018

Missade du att ansöka till vårens, kanske mest häftiga, utbildningsstart inom logistik? Nu har vi öppnat upp ansökningswebben för sen anmälan*, vilket innebär att du fortfarande har chans att bli antagen till VT-19.

Transportledare Grön Logistik

2 år | Distansutbildning | Kostnadsfri | CSN-berättigad | Två LIA-perioder (praktik)

Är du intresserad av utbildningen men blir osäker på grund av behörighetskraven? Oroa dig inte, vi erbjuder korta preparandkurser som gör dig behörig på endast två veckor! För mer information, klicka här.

Klicka här för att komma till ansökningswebben.

*Sen anmälan innebär att din ansökan behandlas löpande och du kan bli antagen till utbildningen i mån av plats.

Välkommen med din anmälan!

Publicerad: 2018-10-22